#mojaniepodległa.pl

#mojaniepodległa #100

W 2018 r. akcja odbywa się w ramach biało-czerwonego szlaku #mojaniepodległa, który swoim zasięgiem obejmie kilkadziesiąt miast w Polsce.

Zapraszamy do udziału w zachodniopomorskiej odsłonie biało-czerwonego szlaku #mojaniepodległa. Już od 23 czerwca 2018 wyruszamy wraz z wystawą plenerową „Ojcowie Niepodległości” na spotkania z mieszkańcami Dębna, Świdwina, Stargardu, Połczyna Zdroju, Barlinka i Międzyzdrojów. Podczas jednodniowych festynów rodzinno-edukacyjnych zaprosimy do bliższego poznania tytułowych „Ojców Niepodległości”, prezentowanych na wystawie, oraz do pogłębienia wiedzy o procesie odzyskiwania niepodległości. Dla najmłodszych przygotowaliśmy kolorowanki oraz maszynę do samodzielnego przygotowania wpinek z logo #mojaniepodległa. Nie zabraknie gier edukacyjnych w rozmiarze XL, w tym cieszącej się niesłabnącym zainteresowaniem gry „Polak Mały” oraz prezentowanej premierowo gry time-line „Drogi do Niepodległości”. Odwiedzający strefę edukacyjną IPN będą mogli wykonać własnoręcznie podobiznę ulubionego „Ojca Niepodległości” na bawełnianej torbie oraz sprawdzić swoją wiedzę w quizie. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami. Każdemu spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz sprzętu wojskowego, strażackiego i policyjnego. Powstanie również mobliny punkt wymiany monet na okolicznościowe 5 zł z napisem 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. 

23.06.2018 r. Dębno

30.06.2018 r. Świdwin

1.07.2018 r. Stargard

7.07.2018 r. Połczyn Zdrój

8.07.2018 r. Barlinek

11.07.2018 r. Międzyzdroje

Partnerami biało-czerwonego szlaku #mojaniepodległa w województwie zachodniopomorskim są: 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, 12. Brygada Zmechanizowana, Agencja Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Szczecinie, Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Szczecinie, Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka Policji, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Szczecinie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie.