Spotkanie w Instytucie Polskim w Berlinie „Od niepodległości do upadku muru berlińskiego. Polska i Niemcy w XX wieku” – Berlin, 12 listopada 2019

Instytut Polski w Berlinie oraz Instytut Pamięci Narodowej (oddziały w Poznaniu i Szczecinie) zapraszają na spotkanie pt.: „Od niepodległości do upadku muru berlińskiego. Polska i Niemcy w XX wieku”, które odbędzie się 12 listopada 2019 roku o godzinie 19:00 w Instytucie Polskim przy Burgstraße 27 w Berlinie. W dyskusji wezmą udział: Wolfgang Templin, prof. Włodzimierz Suleja oraz dr Marcin Przegiętka.

Podczas spotkania rozmawiać będziemy na tematy związane ze 101. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, poruszymy zagadnienie relacji polsko-niemieckich w dwudziestoleciu międzywojennym, dramat II wojny światowej, powojenną sytuację Polski i Niemiec, omówimy walkę „Solidarności” o niepodległość oraz znaczenie upadku muru berlińskiego.

Wydarzenie będzie zapowiedzią planowanego cyklu spotkań, organizowanego wspólnie przez Instytut Polski w Berlinie oraz Instytut Pamięci Narodowej pod hasłem „Przystanek Historia”, którego inauguracja nastąpi w marcu 2020 roku w Berlinie.

Wydarzenie będzie rejestrowane fotograficznie i/lub filmowo, uczestnicy mogą zapoznać się z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych w związku z uczestnictwem w wydarzeniu organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej – Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Poznaniu w załączniku poniżej.