Spotkanie w Instytucie Polskim w Berlinie „Od niepodległości do upadku muru berlińskiego. Polska i Niemcy w XX wieku” – Berlin, 12 listopada 2019

W Instytucie Polskim w Berlinie 12 listopada 2019 roku odbyło się zorganizowane przez Instytut Polski w Berlinie oraz Instytut Pamięci Narodowej (oddziały w Poznaniu i Szczecinie) spotkanie pt.: „Od niepodległości do upadku muru berlińskiego. Polska i Niemcy w XX wieku”. W dyskusji, którą prowadził dr hab. Konrad Białecki, naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych w Poznaniu, wzięli udział: Wolfgang Templin, prof. Włodzimierz Suleja oraz dr Marcin Przegiętka.

Podczas spotkania rozmawialiśmy na tematy związane ze 101. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, poruszyliśmy zagadnienie relacji polsko-niemieckich w dwudziestoleciu międzywojennym, dramat II wojny światowej, powojenną sytuację Polski i Niemiec, omówiliśmy walkę „Solidarności” o niepodległość oraz znaczenie upadku muru berlińskiego.

Wydarzenie było zapowiedzią planowanego cyklu spotkań, organizowanego wspólnie przez Instytut Polski w Berlinie oraz Instytut Pamięci Narodowej pod hasłem „Przystanek Historia”, którego inauguracja nastąpi w marcu 2020 roku w Berlinie.

Fot. Michał Ruczyński

Wydarzenie było rejestrowane fotograficznie i/lub filmowo, prosimy o zapoznanie się z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych w związku z uczestnictwem w wydarzeniu organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej – Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Poznaniu w załączniku poniżej.