Niedźwiedzica Baśka Murmańska opowiedziała o niepodległości – Warszawa 25 maja 2018

Dzieci z Przedszkola nr 395 im. Barbary Lewandowskiej w Warszawie wzięły w piątek 25 maja 2018 roku udział w premierze prezentacji poświęconej Baśce Murmańskiej, niedźwiedzicy polarnej przygarniętej przez żołnierzy I Korpusu Polskiego, która stała się ich towarzyszem broni.

W filmie animowanym Baśka opowiada o odzyskaniu przez Polskę niepodległości, o święcie 11 listopada, a także o Józefie Piłsudskim. Premierze prezentacji towarzyszyły zajęcia edukacyjne prowadzone przez edukatorów Przystanku Historia Centrum Edukacyjnego IPN im. Janusza Kurtyki: Barbarę Pamrów i Michalinę Żelazny. Wraz z dziećmi na prezentacji pojawili się także opiekunowie, pedagodzy i dziennikarze. Podczas warsztatów dzieci odpowiadały na pytania, wypowiadały się na temat niepodległości i przygotowywały maski „Baśki Murmańskiej”. Wydarzenie zakończyło się wspólnym zdjęciem na tle „Baśki”.

Prezentacja jest już dostępna w Internecie, edukatorzy IPN udostępniają także dodatkowe materiały, przydatne podczas prowadzenia warsztatów dla dzieci (barbara.pamrow@ipn.gov.pl)