Debata oksfordzka „Kształt granic II Rzeczypospolitej był przede wszystkim sukcesem polskiej dyplomacji” – Krosno, 11 czerwca 2018

Z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Instytut Pamięci Narodowej przygotował wiele przedsięwzięć edukacyjnych, jednym z nich jest debata oksfordzka, która odbędzie się 11 czerwca 2018 r. w Auli Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie, przy ul. Kazimierza Wielkiego 4. Nad tematem przewodnim:  „Kształt granic II Rzeczypospolitej był przede wszystkim sukcesem polskiej dyplomacji” debatowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, przygotowani przez panią Beatę Wygonik-Wronkę i Technikum nr 6 w MZS nr 6 im. Jana Sasa Zubrzyckiego w Krośnie, przygotowani przez panią Barbarę Zagdańską. Marszałkiem debaty był Jakub Izdebski - naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie, w jej organizacji wziął udział dr Jacek Magdoń z IPN. Debacie przysłuchiwali się uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Konstytucji 3 Maja i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie. 

Spotkaniu towarzyszył wykład „Polska młodzież i idea niepodległości przed I wojną światową”, który wygłosił pan Mateusz Werner - Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Organizatorami debaty było Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN Rzeszów, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie. 

Fot. Jacek Magdoń (IPN Rzeszów)