Otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości” w ramach „Biało-czerwonego szlaku »Moja Niepodległa«” - Węgorzewo, 19 lipca 2018

19 lipca 2018 r. w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie odbyło się otwarcie wystawy „Ojcowie Niepodległości”, przygotowanej przez Oddział IPN w Szczecinie. Ekspozycję zorganizowała Delegatura IPN w Olsztynie. Przybyłych gości w imieniu Naczelnika Delegatury powitał Krzysztof Kierski z Biura Badań Historycznych. W swoim wystąpieniu omówił główne założenia ekspozycji. Otwarciu wystawy towarzyszyły prelekcje pracowników Delegatury: Michał Ostapiuk przybliżył postać „błękitnego generała” - Józefa Hallera, zaś Dawid Zagził przybliżył sylwetkę jednego z „Ojców Niepodległości” Wincentego Witosa.

Wystawa „Ojcowie Niepodległości” została otwarta po raz pierwszy 21 maja br. w Węgrowie przez Prezesa IPN dr. Jarosława Szarka, który zainaugurował w ten sposób „Biało-czerwony szlak »Moja Niepodległa«”. Wystawa ma trafić ostatecznie do około 130 miejscowości w Polsce. W województwie warmińsko-mazurskim wystawa „Ojcowie Niepodległości” była dotąd eksponowana w Nidzickim Ośrodku Kultury oraz Bibliotece Publicznej w Gołdapi.

 • Przybyłych gości powitał w imieniu naczelnika Delegatury Krzysztof Kierski
  Przybyłych gości powitał w imieniu naczelnika Delegatury Krzysztof Kierski
 • Prelekcja Michała Ostapiuka
  Prelekcja Michała Ostapiuka
 • Sylwetkę Wincentego Witosa przybliżył Dawid Zagził
  Sylwetkę Wincentego Witosa przybliżył Dawid Zagził
 • Goście zwiedzający wystawę
  Goście zwiedzający wystawę

Powiązane informacje