Kolejne spotkanie z cyklu wakacyjne kino plenerowe „Polskie drogi do niepodległości” – Rzeszów, 31 sierpnia 2018

Serdecznie zapraszamy na wakacyjne kino plenerowe pn. „POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”. Następny seans już w piątek 31 sierpnia br.

Projekt, którego realizatorem jest Wojewoda Podkarpacki, ruszył 29 czerwca br.

W najbliższy piątek 31 sierpnia br. zapraszamy na film „Młody las” z 1934 r. w reż. Józefa Lejtesa. 

Pokaz odbędzie się o godz. 21.00 w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie (ul. Sokoła 8, wstęp wolny; na wypadek deszczu - seans na parkingu pod Ogrodami).

Projekt doskonale wpisuje się w problematykę niepodległościową, a dzięki atrakcyjnej formie ma spore szanse stać się też ważnym wydarzeniem kulturalnym. Wakacyjne kino plenerowe to 10 cotygodniowych spotkań w piątek po zmroku, w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie, gdzie na leżakach - w wakacyjnej atmosferze - można będzie zobaczyć interesujące filmy dostarczające podstawowej wiedzy na temat polskich dróg do Niepodległości, a pod względem wysokiej jakości artystycznej, uwrażliwiające na dorobek polskiej kultury. W problematykę filmu wprowadzać będzie krótka prelekcja, a na podsumowanie zaplanowano dyskusję na wzór DKF-u, którą poprowadzi osoba posiadająca odpowiednie predyspozycje – mająca wiedzę o prezentowanych filmach oraz kontekście historycznym, jak również doświadczenie w prowadzeniu podobnych przedsięwzięć.

Organizator: Wojewoda Podkarpacki.

Partner strategiczny: PGE Obrót S.A.

Partnerzy: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Bernardyńskie Centrum Religijno-Kulturowe przy Klasztorze Ojców Bernardynów w Rzeszowie, PRO-ART Profesjonalna Technika Estradowa, Kino Zorza.

Realizacja: PRO-ART Profesjonalna Technika Estradowa, Kino Zorza.

Prowadzenie: Piotr Samolewicz.