Pokaz filmu „303. Bitwa o Anglię” – Szczecin, 27 września 2018

Oddział IPN w Szczecinie oraz Kino Zamek mają przyjemność zaprosić na kolejny pokaz filmowy z cyklu „Filmowe drogi do niepodległości”.

 

We wrześniu mamy przyjemność zaprosić na najnowszą produkcję poświęconą heroicznemu udziałowi polskich pilotów w „303. Bitwa o Anglię” (reż. David Blair). 

Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy, [m.in.]: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi. – opis dystrybutora.

Seans rozpocznie się o godzinie 19.00. Wstęp darmowy. Wejściówki do odbioru z kasy Kina Zamek pół godziny przed seansem.

Informacje o filmie oraz materiały edukacyjne dostępne są na stronie: http://www.kinoswiatedukacji.pl/filmy/303_BITWA_O_ANGLIE