Multimedia

„Warszawa Marszałka Józefa Piłsudskiego” – mobilna gra miejska w aplikacji Action Track

Dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz osób dorosłych

„Obywatele! Warszawa wita mnie po raz trzeci. Wierzę, że zobaczymy się niejednokrotnie w szczęśliwszych jeszcze warunkach. Zawsze służyłem i służyć będę życiem swoim, krwią ojczyźnie i ludowi polskiemu” – tymi słowami 10 listopada 1918 roku witał wiwatujący tłum warszawiaków na ul. Moniuszki.

Z okazji 153 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego Przystanek Historia – Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki w Warszawie uruchamia kolejną po grze „Głos walczącej Warszawy – podpułkownik Wacław Lipiński” mobilną grę miejską „Warszawa Marszałka Józefa Piłsudskiego”.

Zagraj w grę, która przeniesie cię do Warszawy Marszałka Józefa Piłsudskiego. Do odzyskanej spod okupacji stolicy. Daj zaprosić się na spacer z Piłsudskim i zmierz się z zadaniami, które przybliżą wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości, Bitwą Warszawską oraz dwudziestoleciem międzywojennym. Dotrzyj do miejsc i nośników pamięci, które często mijasz w drodze do szkoły czy pracy.

Poznaj historię człowieka, którego nazywamy marszałkiem, komendantem i dziadkiem.

W grę możesz zagrać w każdej chwili i o każdej porze. Wystarczy mieć naładowany telefon z dostępem do Internetu, uruchomioną funkcją GPS i pobraną aplikacją Action Track. Aby uruchomić grę należy zeskanować kod QR (poniżej).

Koordynator:
Adrianna Krzywik, Przystanek Historia IPN
Tel. (22) 576 30 14
adrianna.krzywik@ipn.gov.pl