Wydarzenia plenerowe

Promocja płyty ,,Młodzi w hołdzie Niepodległej’’ – Białystok, 22 lutego 2019

W piątkowe popołudnie 22 lutego br. w ,,Kawiarni Lalek” w Białymstoku rozpoczęło się muzyczne spotkanie promujące płytę wydaną przez Delegaturę IPN w Olsztynie i Polskie Radio Olsztyn przy wsparciu białostockiego oddziału IPN pt. ,,Młodzi w hołdzie Niepodległej”. W tym szczególnym dla naszego regionu czasie, gdy świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Białystok, młode, utalentowane wokalistki zaśpiewały patriotyczne utwory. Po spotkaniu goście otrzymali płyty z autografami artystek.
Serdeczne podziękowania panu Cezaremu Konopkce - właścicielowi „Kawiarni Lalek” za pomoc w organizacji spotkania!

Nikola Wądołowska - najmłodsza z artystek reprezentujących Białystok, zdobyła w 2017 r. m.in. „Małe Grand Prix” ufundowane przez Fundację AK w Londynie oraz Stowarzyszenie Passionart na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niezależnej Henryka Rasiewicza ps. "Kim", gdzie zdobyła także pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Nikola jest również jedną z siedmiu Finalistów Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

Gabriela Biała  -  często wspiera działania białostockiego IPN swoim talentem muzycznym. Ostatnio, wraz z innymi uczniami szkoły ZSOiP w Wysokiem Mazowieckiem wystąpiła na Gali Finałowej wręczenia nagród w konkursie "Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży" w aranżacji muzyczno-poetyckiej ułożonej specjalnie na tę okazję.

Zuzanna Dworakowska - Młoda i wszechstronnie utalentowana. W pracowni plastycznej rozwija swoje zdolności malarskie, natomiast w Ognisku Muzycznym w Domu Kultury w Łapach uczy się gry na skrzypcach. Jest utalentowana wokalnie, wielokrotnie była laureatką wielu konkursów i przeglądów wokalnych. Otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego.  

Zapraszamy do obejrzenia!

https://www.facebook.com/IPN.Bialystok/videos/788436674870315/