Wydarzenia plenerowe

Delegatura IPN w Bydgoszczy zaprasza na wystawę „…Będzie wielka albo nie będzie jej wcale. Walka o granice Polski w latach 1918-1921” – Toruń, 10-27 stycznia 2020

Na 19 planszach ekspozycji ukazano wysiłki Polaków żołnierzy, ochotników i dyplomatów – w ustaleniu granic odrodzonej Polski.

Delegatura IPN w Bydgoszczy w dniach 10-27 stycznia br. zaprasza do Parku Pamięci w Toruniu (róg ulic Uniwersyteckiej i Dąbrowskiego) do zwiedzania wystawy „…Będzie wielka albo nie będzie jej wcale. Walka o granice Polski w latach 1918-1921”.

Na 19 planszach ekspozycji pokazano wysiłki Polaków żołnierzy, ochotników i dyplomatów – w ustaleniu granic odrodzonej Polski. Zaprezentowano zagadnienia dotyczące m.in. obrony Lwowa, powstania wielkopolskiego, sejneńskiego, powstań śląskich; osobna część ekspozycji dotyczy Powrotu Pomorza i Kujaw do Polski oraz wojny polsko-bolszewickiej.

Wystawa została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN i jest prezentowana w ramach obchodów 100. rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski.