Wydarzenia plenerowe

Drogi do Niepodległej. Lekcja dla uczniów w ramach projektu „Korowód Niepodległości” – Suchedniów, 14 maja

Kolejne spotkanie patriotyczne w ramach akcji wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek, zatytułowanej „Korowód Niepodległości”, odbędzie się w Suchedniowskim Ośrodku Kultury (ul. Bodzentyńska 18) 14 maja 2018 r.

„Korowód Niepodległości” to patriotyczne zabawy, wystawy, quizy, prelekcje historyczne i mnóstwo atrakcji dla młodszych oraz starszych uczniów. Uczestnicząca w spotkaniu młodzież suchedniowskich szkół weźmie udział w multimedialnej lekcji historii „Drogi do Niepodległej”, którą poprowadzi dr Michał Zawisza z Biura Edukacji Narodowej IPN w Kielcach. Uczniowie będą mieli także okazję przyjrzeć się z bliska replikom broni, spróbować sił na sportowej strzelnicy, zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami. Każdy z uczestników otrzyma również specjalnie przygotowany „Elementarz Młodego Patrioty”.

Spotkanie dla uczniów klas I-VII odbędzie się w godz. 9-11, natomiast dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych w godz. 11.30-13.30. Przedsięwzięcie wojewody odbywa się w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021.