Wydarzenia plenerowe

Muzyka NIEPODLEGŁA. Koncert Miuosh – FDG. Orkiestra – NOSPR – Katowice, 11 listopada 2018

Autorski projekt Miuosha dedykowany setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

100 lat historii opowiedzianej za pomocą piosenek: od „Miłość Ci wszystko wybaczy” po „Sen o Victorii”.  Wszystkie w nowych aranżacjach, z udziałem Miuosha i jego muzyków, znakomitych gości (m.in. Muńka Staszczyka, Sebastiana Riedla, Justyny Święs czy Marceliny) oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Koncert „muzyka NIEPODLEGŁA“ odbył się w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach w niedzielę, 11 listopada 2018 r.

– Koncert to zbiór ważnych utworów dla Polski - zarówno tych, które w jakiś sposób funkcjonowały obok najważniejszych wydarzeń historycznych, jak i tych, które  po latach do nich się odnoszą. Potraktowaliśmy ten materiał z szacunkiem co do formy pierwotnej, jednak został praktycznie wyprodukowany od nowa, w charakterystyczny sposób dla współczesnych nurtów muzycznych, z którymi jestem kojarzony. Ponadto ich wykonanie zostanie wzbogacone o udział NOSPR-u. To wyjątkowe połączenie klasyki polskiej muzyki popularnej, pewnego rodzaju historii, nowego brzmienia i wspaniałych, utalentowanych gości. Jestem zaszczycony, że to akurat ja mogłem się tym zająć. Jedna z ciekawszych przygód mojego muzycznego życia – mów Miuosh.

– Jako Miasto Muzyki UNESCO świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na nasz sposób – wyjątkowym koncertem. Cieszę się, że zadania stworzenia tego projektu podjął się Miuosh – artysta, który swoim talentem rozsławia Katowice – mówi Marcin Krupa, prezydent Miasta Katowice.

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach był partnerem przedsięwzięcia.

 

  • Fot. Katowice Miasto Ogrodów.
    Fot. Katowice Miasto Ogrodów.