Wydarzenia plenerowe

„Droga do Niepodległej”, lekcja Edyty Krężołek podczas spotkania patriotycznego dla uczniów „Korowód Niepodległości” – Włoszczowa, 20 listopada 2017 r.

20 listopada 2017 r. w Domu Kultury we Włoszczowie (ul. Wiśniowa 9) odbędzie się kolejne spotkanie patriotyczne w ramach akcji Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek „Korowód Niepodległości”.  

„Korowód Niepodległości” to patriotyczne zabawy, wystawy, quizy, prelekcje historyczne i mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych uczniów. Uczestniczący w spotkaniu uczniowie włoszczowskich szkół wezmą udział w lekcji „Droga do Niepodległej”, którą poprowadzi Edyta Krężołek z Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. Będą mieli także okazję przyjrzeć się z bliska replikom broni, spróbować swoich sił na sportowej strzelnicy, zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami. Każdy z uczestników otrzyma również specjalnie przygotowany „Elementarz Młodego Patrioty”. Spotkanie dla uczniów klas I–VII odbędzie się w godzinach 9–11, natomiast dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych w godzinach 11.30–13.30.   

  • „Droga do Niepodległej”
    „Droga do Niepodległej”