Konkursy

Na Polu Chwały… Damy i Kawalerowie Virtuti Militari i Krzyża Walecznych w walce o niepodległość i granice II Rzeczypospolitej

Konkurs adresowany do uczniów dotychczasowych gimnazjów i klas dotychczasowych gimnazjów, prowadzonych w szkołach innego typu województwa małopolskiego.

24 kwietnia 2018 r. w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu „Na Polu Chwały… – Damy i Kawalerowie Virtuti Militari i Krzyża Walecznych w walce o niepodległość i granice II Rzeczypospolitej”, połączone z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród. Laureatami zostały 23 osoby, które uzyskały co najmniej 48 punktów. Gratulujemy uczniom i ich opiekunom naukowym.

Konkurs został zorganizowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Krakowie na zlecenie Małopolskiego Kuratora Oświaty wspólnie z Marszałkiem Województwa Małopolskiego oraz Fundacją Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego. Podczas uroczystości finałowej krakowski IPN reprezentował dr Wojciech Frazik z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej. W imieniu Fundacji Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego wystąpił jej prezes, prof. dr hab. Tomasz Gąsowski, który wygłosił wykład pt. „Kawalerowie Krzyża Niepodległości i ich wkład w odrodzenie Rzeczypospolitej”.